Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Kulturalnych pozyskało dofinansowanie na realizację projektu pn. „Argentyńskie półkolonie z językiem polskim, Polska na co dzień”. Jest to siedmiodniowa propozycja dla dzieci polonijnych z Argentyny, łącząca aktywny wypoczynek, codzienny kontakt z językiem polskim oraz atrakcyjny program oparty na kulturze, zabawie i wspólnym przeżywaniu polskości. Będzie to wyjątkowa okazja do spędzenia czasu w radosnej atmosferze, a jednocześnie do naturalnego oswajania się z językiem polskim poprzez rozmowy, zajęcia, wycieczki i wspólne aktywności. Półkolonie odbędą się w miejscu zamieszkania dzieci, w Wandzie, w prowincji Misiones – program łączy wypoczynek z nauką języka i poznawaniem polskiej kultury. Po zakończeniu projektu pozostaną nie tylko wspomnienia z udziału w półkoloniach, ale także większa otwartość uczestników na język polski, lepsze oswojenie z kulturą i bardziej naturalna obecność polskości w ich codziennym życiu.
Działanie dofinansowano przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego ze środków budżetu państwa.